Prohlédněte si náš hotel Prohlédněte si náš hotel
Rádi by jste se podívali jak to u nás vypadá? Díky fotografiím a 360° virtuálním prohlídkám získáte dokonalou představu o našem hotelu.

Zobrazit galerii
On-line rezervace ubytování
EN

Hledání Amatérské jeskyně

Jeskyňáři se pokoušeli proniknout do předpokládaných podzemních prostor různými cestami: šachtovitými komíny ve dnech závrtů, propasťovitými jeskyněmi, ale i podél vody v místech propadání a vývěrů.

Naše trasa vede kolem těchto míst, seznámí vás však i s dalšími pozoruhodnými a turisticky atraktivními krasovými jevy v severní části Moravského krasu.

Výlet vede kolem Ostrovské plošiny, pod kterou se Amatérská jeskyně nalézá. Výchozím bodem je hotel Stará škola. Od hotelu pokračujeme k Holštejnu, kde u propadání pokračujeme po červeně značené stezce do Ostrova. V Ostrově se dáme po zeleně značené cestě k Macoše. Zde je možné navázat na naučnou stezku Vývěry Punkvy (v mapce značená modře), která Vás seznámí s flórou a faunou v Moravském krasu. Od Macochy je možné pokračovat po žluté značce nad údolím Pustého žlebu do Sloupu nebo můžete sejít do Pustého žlebu a pokračovat po červené značce údolím zpět do Sloupu. Tento výlet je možné absolvovat i v opačném směru.

Kompletní trasu si můžete interaktivně prohlédnout na tomto odkaze: https://mapy.cz/s/GYwr
Mapa - první částMapa - druhá část