Singletrail Jedovnice

Singletrail jsou úzké přírodní stezky projektované a budované dle speciální a léty prověřené metodiky, díky které se Singletrail stává uceleným produktem pro rekreaci v přírodě. Singletrail je jednosměrná stezka pro horská kola, citlivě zasazená do terénu, na které zažijete opravdovou zábavu. V Jedovnicích jsou vybudované celkem 3 stezky s jedním společným nástupním bodem. Jejich celková délka je více jak 28 km a můžete na nich zažít 3 stupně náročnosti od modré po černou.
Nemáte-li vhodné kolo na singletrailovou trasu, v Jedovnicích si je můžete zapůjčit.
Vyberte si ze 3 okruhů ten nejvhodnější nebo se podívejte na mapu stezek.

Okruh 1

Užijte si jízdu kompletně po trailových stezkách. Čekají vás klidové úseky vinoucí se mezi stromy i klopené zatáčky. Vaši fyzičku mírně potrápí také trojnásobné stoupání do kopce. Pokročilejší jezdci si určitě užijí tři klesání s množstvím skoků i klopených zatáček.
Délka trasy: 10,5 km
Trasa: Základna Jedovnice - Stoupací - Jedlovice - Duchoslav - Tipeček - Základna Jedovnice
Náročnost: modrá/červená
Vhodné pro děti: ano

Okruh 2

9,5 km trail, 2km zpevněné cesty. Tak vypadá Okruh 2. Stačí se na rozcestí po zpevněné cestě vydat na úsek Rakovecký, který si užijí milovníci velkých rychlostí, skoků a klopených zatáček. Snadno ho ale zvládnou i začátečníci. Stačí jet pomaleji.
Délka trasy: 11,5 km
Trasa: Základna Jedovnice - Stoupací - Jedlovice - Rakovecký - Základna Jedovnice
Náročnost: modrá/červená
Vhodné pro děti: ano

Okruh 3

Milovníci adrenalinu, Okruh 3 je přesně pro vás! Vystoupáte do nejvyššího bodu našich stezek a poté vás čekají klopené zatáčky a skoky. Při jízdě v úseku Paseky si budete připadat jako na horské dráze. A pokud se na adrenalinový zážitek necítíte, jednoduše zpomalíte.

Otevírací doba Základny

Od otevření stezek do konce května: Víkendy a svátky 10-18 h.
Červen: Úterý - Pátek 12-20 h. + Víkendy a svátky 10-18 h. (Půjčovna kol: úterý - pátek: 14-18 h. + Víkendy a svátky: 10-18 h.)
Červenec + srpen: každý den 10-20 h. (Půjčovna kol: každý den 10-18 h.)
Září: Úterý - Čtvrtek 12-18 h. + Pátek 12-20 h. + Víkendy a svátky 10-20 h. (Půjčovna kol: úterý - pátek: 14-18 h. + Víkendy a svátky: 10-18 h.)
Říjen: Víkendy a svátky 10-18 h.
Listopad: Víkendy a svátky 9-17 h.