Prohlédněte si náš hotel Prohlédněte si náš hotel
Rádi by jste se podívali jak to u nás vypadá? Díky fotografiím a 360° virtuálním prohlídkám získáte dokonalou představu o našem hotelu.

Zobrazit galerii
On-line rezervace ubytování


Jeskyně BalcarkaJeskyně Balcarka v Ostrově u Macochy představuje svou krápníkovou výzdobou snad nejbohatší jeskyni Moravského krasu a patří právem k vyhledávaným cílům turistických návštěv.
Vstupní část jeskyně Balcarky byla známa odedávna. Od roku 1923 byly další části jeskyně postupně objevovány ostrovskými občany pod vedením Josefa Šamalíka. V roce 1948 byly jednotlivé části jeskyně spojeny v jeden celek.
Jeskyni tvoří složitý labyrint chodeb a dómů ve dvou výškových úrovních. Mimořádné bohatství krápníků, typicky vyvinuté povrchové krasové jevy (závrty, škrapy), bohaté archeologické a paleontologické nálezy, význačné druhy teplomilné květeny a malebnost krajiny činí z lokality Balcarky jedno z nejzajímavějších míst v Moravském krasu.
Balcarka zaujímá také významné místo v nejstarší historii Moravského krasu. Někdy zhruba před 15 000 lety v ní sídlila početná skupina lovců sobů a koní z údobí magdalénienu. V rámci prohlídky shlédnou návštěvníci i expozici představující jeskyni Balcarku jako jeskyni těchto lovců, zimoviště medvědic jeskynního medvěda a jeskyni medvíďat. Expozice v Balcarce je součástí integrální expozice Moravského krasu pod názvem Jeskyně a lidé, jejíž další části je možné zhlédnout při návštěvě Sloupsko-šošůvských jeskyní, Výpustku a Kateřinské jeskyně.Naše adresa

Hotel Stará škola
Sloup 30, 679 13 Sloup


Rezervace

         


Moravský kras

Pohádka

Meetings

Velká dohoda


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.